tip, vztah, láska, partnerství, dlouhodobý, šťastný
Dlouhodobé partnerství je třeba budovat společněFoto: Pixabay, pixabay.com

Musíte se snažit oba dva

Nechci vás vytrašit hned na začátku, ale tohle je alfa a omega úplně každého vztahu. Ano, dostatek pokory, trpělivosti, pochopení, lásky a spousty dalších věcí je potřeba k tomu, aby jste si udrželi vztah, ale úplně nejdůležitější ze všeho je, aby tohle všechno měli a chtěli obě dvě strany. Pokud je totiž snaha o kvalitní vztah pouze na jedné straně, je celá tato snaha marná a dopředu odsouzená k záhubě. V takovém vztahu se bohužel dlouhodobě vydržet nedá a je jen otázkou času, kdy člověku, který se snaží, dojde trpělivost a zjistí, že takto dál žít nechce. Pokud ale máte to štěstí a máte vedle sebe partnera, který je ochotný do vašeho vztahu investovat kus sebe, máte vyhráno.

Co tedy dělat pro to, aby vám vztah vydržel opravdu dlouho?

1.Mluvte spolu

Klasická rada, která je ale maximálně důležitá. Mluvit spolu tváří v tvář je ve své podstatě velice intimní záležitost a dva lidi spojí víc, než byste si mysleli. V dnešní uspěchané době, kdy se spousta věcí řeší po telefonu a v textovkách, je opravdu prospěšné udělat si na sebe čas a mluvit spolu o čemkoliv, co nás napadne. Pokud spolu nebudete mluvit, to „něco“ mezi vámi se pomalu, ale jistě vytratí.

2.Problémy neodsouvejte, ale řešte

Tato rada jde ruku v ruce s radou první. Pokud se ve vztahu vyskytne problém, je potřeba o něm mluvit. Odsunutý problém se sám nevyřeší, jen se na něj nabalí další a další a jejich řešení pak bude o dost těžší. Nakonec vás neřešené problémy zavalí a nebude cesty ven.

3.Naplánujte si chvíle společné i chvíle o samotě

Že společně plánuje dovolenou a výlety je skvělé. Jen tak dál. Pokud si ale myslíte, že musíte být pořád jen spolu a vzájemně si nedáváte volný prostor, budete se časem ve vztahu dusit a budete hledat únikovou cestu. A to nejen vy, ale i druhá strana. Správným řešením je mít nějaký čas a prostor společný i oddělený. Nemusíte se přece vzdávat svého koníčku jen proto, že váš partner ho s vámi nesdílí. Naopak. Užijte si i chvíle, které trávíte jeden bez druhého. Budete se tak na sebe víc těšit.

4.Pomáhejte si

Nejde být spokojený ve vztahu, když jedna strana má na starosti všechno kolem domácnosti a druhá nehne prstem. Pokud to nemáte rozděleno tak, že chodí do práce jen jeden a ten druhý je doma, měli byste se o domácí povinnosti podělit nejlépe rovným dílem. Domluvte se, co kdo bude mít na starosti a vyjděte si vstříc. Pokud váš partner nerad vaří, nenuťte ho k tomu. Na druhou stranu by ale mohl chodit místo vás nakupovat. Společná domluva je základní kámen vztahu bez hádek.

5. Projevujte si náklonnost

Pokud jste na tom tak, že se vzájemně jeden druhého přes den ani nedotnete, ba se dokonce jeden druhému vyhýbáte, je to zlé. Dotyky jsou důležitou součástí každého vztahu a jsou přirozenou lidskou potřebou. Pokud je nebudete mít doma, je jen otázkou času, kdy je začnete hledat jinde. Pokud se ale stále máte rádi, nebojte se dát si svoji náklonnost najevo. Projevy vzájemné lásky jsou důležité kdykoliv a kdekoliv. Samozřejmě v rozumných a slušných mezích.

6.Nepřestávejte těšit jeden druhého

Hlavní je nemít doma nudu. Jemným kořením dlouhodobějších vztahů můžou být drobná překvapení. Uspořádejte pro partnera utajenou oslavu nebo si dejte nečekané rande jak za mlada. I když váš partner chodí v zaměstnání na oběd, dejte mu do tašky nachystanou svačinu s hezkým vzkazem nebo mu pošlete erotickou textovku. Fantazii se meze nekladou!

Co myslíte? To by přece bylo, aby ho tahle vaše snaha nevyburcovala k akci. A neříkejte mi, že by se vám podobná překvapení nelíbila. Kdy naposledy jste od svého partnera dostala kytku? Je na čase to změnit 🙂

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho a pomozte nám tak rozšířit myvsechny mezi další ženy 🙂

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.