Foto: Freepik, freepik.com

1.Udělejte toho více

Není nic jednoduššího, než prostě polévku, omáčku či guláš nastavit větším množstvím vody. Sůl se tak rozloží do většího objemu jídla. Nezapomeňte ale přidat i další koření, aby jste neztratili výslednou chuť.

2.Vezměte si na pomoc brambory

Pokud nechcete jídlo nastavovat do většího množství, zkuste trik s bramborou. Oloupanou a na větší kusy nakrájenou bramboru přidejte do jídla a povařte. Brambory do sebe přebytečnou sůl vtáhnou. Toto je vhodné pro nejrůznější polévky, omáčky a guláše. Po vyvaření měkké brambory vyhoďte.

3.Zahustěte to

Vždycky záleží na tom, jaký pokrm se vám podařilo přesolit, ale pokud je to vhodné, například u polévek nebo masových a zeleninových směsí , je velmi rychlým řešením také zahuštění jíškou z másla a mouky. Připravte si klasickou jíšku a povařte ji v polévce. Uvidíte, že přesolená chuť se zmírní.

Se solí raději opatrně … Foto: Freepik

4.Zjemněte to smetanou

Do omáček a krémových polévek můžete v případě nehody se solí přidat také smetanu, sladkou nebo na šlehání. Výsledné jídlo bude jemnější a sůl nebude tak výrazná.

5.Zkuste zavářku

Po přesolené polévky je také možné přidat zavářku s podobě těstovin, rýže či kuskusu. Natáhnou do sebe přebytečnou sůl. Pokud se vám ale těstoviny ani rýže nehodí, například do masových a zeleninových směsí, zkuste místo nich přidat do jídla trochu rozmixované cizrny z plechovky. Cizrna je chuťově velmi neutrální, ve výsledné chuti tak nebude prakticky žádný rozdíl a přesolenost se stáhne.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.