V září začíná podzim
Foto: Unsplash, unsplash.com

Září je měsíc nových začátků. Dětem začíná nový školní rok a rodičům začínají povinnosti se školou jejich ratolestí spojené. Pravidelné svačiny, kontrola tašek, tělocviky, odvozy, vyzvedávání, kroužky, placení učebnic, obědů, družin a všeho kolem a do toho samozřejmě ještě takové ty běžné povinnosti jako je vlastní zaměstnání a domácnost. Jeden by se z toho dočista zbláznil, že?

Až z vás opadne ten prvotní šok, že prázdniny jsou definitivně fuč, všechno se zaběhne a sedne si, tak jak má, nastává období, kdy si uvědomíte, že je tu podzim. Už jen to slovo podzim u některých vyvolává osypky a aby tomu tak nebylo, je tu pár tipů, jak si to září vylepšit.

dýně, podzim, sušenky, pečení, domácí
Buďte doma za hvězdu a překvapte rodinu úžasnými sušenkami z dýně!

1.Pečte dobroty

Připravte se na podzim a upečte si dýňový koláč nebo jablečný štrůdl. Jejich vůně vás ihned dostane do podzimní nálady. Ani nebudete vědět, jak se to stalo.

2.Nakupujte dýně

Kupte si krásnou dýni. A kupte si jich rovnou víc, protože jedna dýně nikdy nestačí. Dýně si můžete jen tak vystavit jako krásnou přírodní dekoraci. Můžete ji taky společně s dětmi vydlabat a udělat si dýňového bubáka. Tohle sice budete dělat ještě i na Halloween, ale protože dýňové lucerničky se hned tak neomrzí, začněte klidně už teď v září.

Dýně k podzimu jednoznačně patří. Foto: Pixabay

3.Choďte hodně do přírody

Léto je sice za námi, ale to neznamená, že zalezeme domů. Podzimní příroda je kouzelně barevná. Barevné listí stromů vám zlepší náladu i za pochmurného dne. Proběhněte se s dětmi v listí a bude vám dobře.

4.Doneste si přírodu domů

Natrhejte si poslední podzimní kytičku do vázy. Kytek není nikdy dost a taková přírodní podzimní dekorace je také krásná.

5.Tvořte krásu

Na procházce přírodou si pak nasbírejte šípky, žaludy, kaštany, listy a větvičky a vyrobte si doma podzimní výzdobu. Vyrobte si věnec na vchodové dveře, ozdobte si větvičky do vázy a udělejte s dětmi kaštanové panáčky. Na podzim je tolik možností.

6.Užívejte si s dětmi

Až nastane to pravé podzimní počasí s deštěm, nesmutněte a běžte si s dětmi zaskákat v kalužích. Potěší to nejen je, ale i vás. Je fajn vrátit se na chvíli do dětství.

Déšť rozhodně není nepřítel. Foto: Freepik

7.Proběhněte se na vzduchu

Pokud vás kaluže a déšť nelákají, vyrazte ven za větrem a pouštějte draka. Je to výzva, protože pouštění draka není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Chce to cvik a pevnou ruku, ať nehoníte draka na stromě.

8.Rozlučte se s létem

Opečte si s dětmi špekáčky. Na pikniky v trávě to sice už není, ale poslední podzimní grilování nebo opékání špekáčků si užít určitě můžete. Udělejte si tak pozdně letní oslavu a rozloučení s létem.

9.Promyslete budoucnost

Začněte přemýšlet o Vánocích a o tom, jakou pozorností potěšíte svoje blízké. Když začnete v září, do prosince vše máte a advent si pak vychutnáte v klidu a pohodě.

Svetrů není nikdy dost. Foto: Unsplash

10.Udělejte si radost

Kupte si svetr. Dočkali jsme se. Sweater weather je tady a svetrů na podzim není nikdy dost. Jděte se podívat na podzimní kolekce oblečení do obchodů, navštivte second handy nebo vyhledejte swapy ve vašem městě. Každému jak je mi libo a čemu dává přednost.

A především si celé září užijte v klidu a ve zdraví!

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.