dýně, podzim burger, vegetariánský, bezmasý, domácí
Dýňové burgery jsou vynikajícíFoto: Monika

Na dýňové burgery s ovesnými vločkami budeme potřebovat:

1 středně velkou dýni hokaido
¾ hrnku ovesných vloček
3 stroužky česneku
sůl
pepř
provensálské koření
oregano
1 vejce
strouhanku

1. Dýni si rozkrojíme, vydlabeme semínka a celou dýni i se slupkou nakrájíme na větší kostičky. Pokud budete používat jinou dýni než je hokaido, musíte slupku oloupat. Kostičky dýně dáme na plech a přisypeme k nim na plátky nakrájené stroužky česneku.

dýně, podzim, zdraví, dýňová semínka, pečení
Tip na zdravé zobání k večernímu filmu – opražená dýňová semínka!

2. Dýni s česnekem na plechu pak posypeme oreganem a provensálským kořením, pokapeme olejem a lehce, klidně rukou, promícháme. Dáme péct do trouby na cca180-200°C doměkka, asi 25 minut. Po upečení necháme vychladnout.

3. Mezitím si uvaříme kaši z ovesných vloček. Necelý hrnek vloček nasypeme do menšího hrnce a zalijeme asi 1,5 hrnkem vody. Přivedeme k varu a vaříme do zhoustnutí na kaši. Necháme vychladnout a občas promícháme.

dýňový burger
Nejlepší jsou s domácí tatarkou

4. Když máme přichystanou dýni i kaši vychladlé. Můžeme se vrhnout na burgery. Kostky dýně rozmačkáme přímo na plechu lehce mačkadlem na brambory nebo vidličkou. Opravdu lehce, ne úplně na kaši, ale ať zůstanou i větší kousky. V burgeru to pak lépe vypadá.

5. Ve větší míse si smícháme rozmačkanou dýni a uvařenou ovesnou kaši v poměru 3:1, maximálně 2:1. Aby byla z burgru dýně pořád cítit. Nezapomeňte, že vločky jsou jen doplněk. Smícháme s jedním vejcem, osolíme, opepříme a podle potřeby zahustíme strouhankou, případně hladkou moukou.

6. Mokrýma rukama pak tvarujeme placky a dáváme je na talíř nebo na tácek. Nachystané placky pak dejte na chvíli tuhnout do lednice.

pečení, domácí pečivo, burgery, bulka
Domácí bulky na hamburgery! Vaše záchrana, když děti dostanou chuť na fast food!

7. Dýňové burgery pak smažte na pánvi s trochou oleje dozlatova. Dejte pozor ať je nespálíte.

8. Mezitím si nachystáme bulky na burgery. Rozkrojíme je v půli a rozkrojenou stranou je dáme chviličku na pánvi opéct,a bychom docílili křupavého okraje.

9. Pak už jen naplníme bulky připravenými dýňovými burgery a vším, co máme rádi.

10. Můžete použít klasicky hořčici, kečup, majonézu, ale úplně nejlepší jsou s domácí jogurtovou tatarkou. Určitě nezapomeňte na plátek rajčete a na salát. Jakýkoliv máte rádi, my měli mix salátů s bílým zelím a mrkví.

TIP na domácí jogurtovou tatarku:

V misce smíchejte majonézu s bílým jogurtem v poměru půl na půl a přidejte na droboučko nakrájenou malou cibulku a nastrouhanou kyselou okurku. Osolte a přilijte trošku láku z kyselých okurek a dobře promíchejte. Nechte v lednici vychladit, aby se chutě pořádně propojily.

Uvidíte, že Vám bude chutnat.

Dobrou chuť 🙂

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.