brýle, zamlžování, respirátor, rouška
Zamlžování brýlí je velice nepříjemnéFoto: Unsplash, unsplash.com

Jak to tak vypadá, nošení roušek se hned tak nezbavíme a pro naše zdraví nám nezbývá nic jiného, než se přizpůsobit a sebe i okolí rouškou chránit. Co ale když nosíte kromě roušky také brýle? Jak udělat, aby se vám nezamlžovaly?

1.Mějte dobrou roušku

Ano, na roušce hodně záleží. Je důležité, aby vám dobře přiléhala nahoře k nosu. Nejlépe přiléhá taková, ve které jsou tvarovací drátky. Jednorázové roušky z lékáren tento tvarovací drátek mají. Čím víc vám bude rouška přiléhat k nosu, tím méně se vám budou brýle dechem zamlžovat.

2.Noste roušku vysoko na nose a brýle mějte přes ni

Tím, že budete mít roušku vysoko na nose a brýle si nasadíte přes ni, zamlžování skel prakticky úplně zamezíte. Nebude vám totiž na brýle proudit váš dech.

3.Udržujte brýle čisté

Je důležité si každý den brýle umýt teplou vodou a jarem nebo mýdlem. Brýle tak odmastíte a nebude se na ně tolik chytat prach. Také si zbytečně nesahejte na skla svých brýlí, může se na nich usazovat vir, stejně tak jak na přední straně roušek. Po návratu domů si brýle vždy řádně umyjte mýdlem a nechejte na vzduchu usušit.

4.Babské rady, které fungují

Proti zamlžování brýlí můžete vyzkoušet některý ze starých triků. Skla brýlí pomažte tuhým mýdlem nebo pěnou na holení. Nechejte zaschnout a poté vyleštěte jemným suchým hadříkem, nejlépe z mikrovlákna či flanelu. Na sklech se vytvoří ochranný film, který zabraňuje zamlžování.

Vyzkoušejte tyto naše tipy a uvidíte, že vašemu mlžnému trápení bude konec.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny pro vás píšu o všem možném i nemožném. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.