Pantone vzorník barevFoto: Pixabay

Již každoročně společnost Panetone Color Insititut vyhlašuje barvu pro následující rok. Toto vyhlášení barvy roku je vždy netrpělivě očekáváno v celém světě designu a umění, protože vybraná barva udává trend, kterým se bude ubírat bytový design, výtvarné umění i společnost. Barvy, kterými se obklopujeme nás totiž ovlivňují víc než si mnohdy uvědomujeme.

Jaké jsou tedy barvy roku 2021?

Pro rok 2021 jsou vyhlášenými barvami společnosti Pantone rovnou dvě barvy:

Dokonalá kombinace žluté a šedé barvy

Šedá barva s názvem Ultimate Grey, kterou najdete ve Pantone vzorníku pod označením 17-5104 a zářivě žlutá barva barva s názvem Illuminating a s číslem 13-0647.

Proč právě šedá a žlutá barva?

Minulý rok byl pro celý svět náročný a je stále ve hvězdách jaký bude rok další. Ve společnosti Pantone jsou si tohoto vývoje vědomi a proto vybrali barvy, které mohou náladu ve společnosti zlepšit.

Šedá barva je totiž barvou jistoty, kterou všichni potřebujeme cítit a žlutá barva je barvou naděje a tepla. Kombinace těchto dvou barev se tak skvěle hodí do jakéhokoliv interiéru i do našich šatníků.

Monika

Jmenuji se Monika a na stránkách My všechny se spolu uvidíme především v rubrikách Rodina a děti, Tvoření a v Receptech. Od malička mě bavilo něco tvořit a nedokážu sedět jen tak s rukama v klíně. Miluji ten pocit, když mi pod rukama vzniká něco nového, pěkného a třeba i užitečného.